Nasza listopadowa realizacja niedaleko miejscowości Druskienniki na Litwie. Jesteśmy otwarci na realizację nagrobków i innych wyrobów z granitu w okręgu Olickim, Mariampolskim i Wileńskim. 

Zapraszamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub +48513399446

 

Our November implementation near the village of Druskininkai in Lithuania.
We are open to the implementation of tombstones and other granite products in the Olicki district,
the Mariampole district and the Vilnius district.

Please contact us at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. or +48513399446

 

Lapkričio mėnesį mes įgyvendiname šalia Druskininkų kaimo Lietuvoje. Esame atviri kapai ir kiti granito gaminiai Alytaus apskrityje, Marijampolės apskrityje ir Vilniaus apskritis. 

Prašome susisiekti su mumis Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. arba +48513399446

 

 

 


 


 

 

 

 

W niedzielę 19 sierpnia 2018 roku odbyły się obchody 74. rocznicy bitwy pod Jerzyskami koło Łochowa. Podczas uroczystości odsłonięto i poświęcono odnowiony pomnik, który teraz – zgodnie z prawdą historyczną - upamiętnia walczących tu i poległych żołnierzy AK i NSZ.

Remowacji dokonała nasza firma dzięki staranim Burmistrza Łochowa Pana Roberta Gołaszewskiego, całość inwestycji finansowana ze środków IPN.

 

Kolejna nasza realizacja z inicjatywy Związku Romów Polskich. Pomnik pomordowanych Romów odsłonięto 3 sirpnia 2016 roku w Chełmnie nad Nerem, a w uroczystościach wzięło udział kilkaset osób z całej Europy. Ralizacją pomnika zajęła się nasza firma. Na pomniku widnieje napis w 5 językach:

 polskim, niemieckim, romskim, sinti i angielskim:

 

"Tym, którzy całymi taborami powędrowali do nieba...Pamięci około 1400 Romów i Sinti z Austrii Przywiezionych do obozu zagłady Kulmhof w styczniu 1942 roku z getta łódzkiego i następnie zamordowanych w tym samym miesiącu przez niemieckim okupantów. Ich ból i cierpienie zabrała ziemia, która kryje prochy tysięcy ludzi. Nigdy Was nie zapomnimy”.Tym, którzy całymi taborami powędrowali do nieba...Pamięci około 1400 Romów i Sinti z Austrii Przywiezionych do obozu zagłady Kulmhof w styczniu 1942 roku z getta łódzkiego i następnie zamordowanych w tym samym miesiącu przez niemieckim okupantów. Ich ból i cierpienie zabrała ziemia, która kryje prochy tysięcy ludzi. Nigdy Was nie zapomnimy”.

                  

 

 

 

Upamiętniający pomordowanych Romów i Sinti pomnik został ufundowany przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Stowarzyszenie Kulturalne Austriackich Romów, Fundusz Przyszłości Republiki Austrii, Narodowy Fundusz Republiki Austrii na rzecz Ofiar Narodowego Socjalizmu i Związek Romów Polskich z siedzibą w Szczecinku.


Nietypowa, wielobarwna posadzka z kawałków granitu wygląda bardzo oryginalnie i efektownie.

 

W naszej ofercie, ZAPRASZAMY

!

KAMIENIARTSTWO Sławomir Jackowski, 

07-319 Małkinia Górna, Kiełczew, ul. Wspólna 14

tel. 29-644-92-79; 513-399-446

biuro@jackowskinagrobki.pl